KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13401008
nr 1340 1008
Regina Kylberg
(1843-1913), Sverige
"När rågen blir mogen och höger som skogen då gifter jag mig". Signerad, akvarell, 69x49cm
Regina Bobeck Kylberg, svensk målare född i Tun 1843, död 1913.
måndag 10 augusti 2020
kl 19:21:43
Regina Kylberg
Läs mer om Regina Kylberg